اطلاعات تماس

تهران خیابان ستارخان
مجتمع تجاری پارسیان

ما همه روزه در دسترس هستیم

مقدمه: سویشرت و هودی جز البسه های بسیار پر طرفدار و پر کاربرد در فصل‌های سرد سال مانند فصل پاییز و فصل زمستان به حساب می‌آیند. که معمولا از پارچه هایی مانند نخ، کتان و غیره تهیه شده اند. و در عین حال که عرق گیر هستند تهویه مناسبی را در بدن فرد ایجاد می‌کند.

سویشرت و هودی

سویشرت و هودی دو مدل لباس بسیار پرطرفدار در میان خانم ها و آقایان شیک پوش به حساب می آیند. که به عنوان لباسی گرم طبقه بندی شده اند. و جهت استفاده در فصل‌های سرد سال مانند فصل پاییز و فصل زمستان گزینه ایده آلی هستند.

در سال های اخیر در صنعت مد و فشن سویشرت و هودی در طرح ها و رنگ های مختلفی توسط برند های مختلف در معرض استفاده هواداران قرار گرفت.

با توجه به گوناگونی بسیار زیادی که برای طرح ها و رنگ های مختلف سویشرت و هودی وجود دارد خانم ها و آقایان بسیار زیادی در سنین مختلف از این پوشاک استفاده می نمایند.

افراد بسیار زیادی هستند که ممکن است سویشرت و هودی را به ‌عنوان یک لباس در نظر بگیرند. و تفاوت میان آنها را نمیدانند. این موضوع در هنگام خرید ممکن است برای فرد خریدار ایجاد سردرگمی و اذیت و آزار نمایند.

ما در ادامه مقاله قصد داریم به مهمترین تفاوت میان سویشرت و هودی پرداخته و این البسه و پوشاک پرطرفدار را به صورت کامل برای شما معرفی نماییم.

پس با ما در ادامه این مقاله مجله خبری عمده شو همراه باشید:

سویشرت و هودی

معرفی سویشرت و هودی

اکثر ما زمانی که سخن از سویشرت به میان می آید یاد فصل ‌های سرد سال مانند زمستان می افتیم.

این کلمه مانند بسیاری دیگر از لغاتی که ما به صورت روزمره از آنها استفاده می‌کنیم از زبان بیگانه وارده زبان ما شده و در طول زمان مفهوم اصلی خود را از دست داده است. و به عنوان یک اصطلاح عامیانه برای یک پوشاک خاص مورد استفاده قرار می گیرد.

در حالت کلی سویشرت به لباس‌گرم گفته می‌شود. که معمولاً از پارچه ای از جنس نخ و کتان برای تولید آن استفاده می گردد.

معمولاً سویشرت هایی که در طرح ها و رنگ های مختلفی عرضه و تولید می گردند. و از پارچه ای تهیه می شوند که ضخامت کافی را داشته تا بدن انسان در مقابل سرما به خوبی حفظ شده و گرمای مورد نظر ایجاد شود. و همچنین عرق بدن را به خود جذب می ‌کند.

در ادامه معرفی سویشرت ما یک عکس از یک مدل سویشرت برای درک بهتر شما فراهم کردیم. که در زیر می توانید مشاهده کنید.

سویشرت و هودی

علاوه بر آن در عین حال که به عنوان پوشاک گرم به حساب می‌آید با توجه به نوع طراحی سویشرت و هودی تهویه مناسبی را در بدن ایجاد می کند.

در صنعت مد و فشن پوشاک سویشرت در اوایل قرن بیستم ظهور کرد. و در آن موقع بود که ورزشکاران و همچنین قشر کارگر به دنبال لباسی راحت و گشاد تر بودند. که بتواند به خوبی بدن آنها را گرم کند. و مانند لباس های بافتنی و پشمی، زمخت و سفت نبود و حس خفه کننده ایجاد نکند. و همچنین تهویه مناسبی نیز داشته باشد.

در کشور عزیزمان ایران معمولاً سویشرت به لباس گفته می‌شود که جیب و کلاه داشته باشد. و یکی از این موارد یا همه آنها را به صورت پکیج داشته باشد. ولی در واقع باید بگویم که یکی از تفاوت های سویشرت و هودی وجود نداشتن کلاه در سویشرت می باشد.

سویشرت و هودی هردوشان می‌توانند زیپ داشته باشند. و همچنین سویشرت و هودی این امکان را دارند که با استفاده از دکمه طراحی شوند.

در عین حال از جمله پرطرفدارترین و پرفروش ترین مدل های سویشرت و هودی به صورت جلو بسته طراحی شده و هیچ گونه زیپ و دکمه ای در آنها به کار برده نمی شود. که همین موضوع بر طراحی و جذابیت هر چه بیشتر سویشرت و هودی می افزاید.

سویشرت و هودی

تفاوت سویشرت و هودی

در حالت کلی می‌توان گفت که سویشرت و هودی از نظر ظاهری شباهت بسیار زیادی به یکدیگر دارند.

همچنین از دیگر تفاوت‌ های میان سویشرت و حدی می‌توان به نوع پارچه به کار رفته در ساخت آن ها اشاره نمود. که معمولاً جنس پارچه به کار رفته برای هودی از نخ و پنبه می باشد.

همچنین درون برخی از مدل های هودی پشم به کار برده می شود.

یکی از جمله مهم ترین تفاوت ها را می‌توان به وجود کلاه اشاره کرد.

البته صنعت مد و فشن هیچ‌گاه از حرکت نمی ایستد. و روز به روز تنوع مدل‌های مختلف هودی بیشتر شده و همچنین از جنس های مختلفی تهیه و تولید می گردد.

سویشرت و هودی هر دو جزو پوشاکی هستند که در فصل های سرد سال کاربرد فراوانی دارند. و طرفداران بسیار زیادی نیز دارد.

ولی در عین حال با توجه به اینکه انواع مختلف هودی دارای کلاه می باشند که در روزهای برفی سال و یا در روزهای بارانی استفاده از کلاه این البسه می‌تواند بسیار کارآمد باشد.

سویشرت و هودی

به اشتراک بگذارید:

administrator

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *